LOGO
Niezależny tygodnik powiatowy gmin: Cieszków, Krośnice, Milicz
Strona Główna Wiadomości Aktualności Pożegnanie lata nad milickim zalewem

W sprzedaży od 29.11.2023

IMG

Licznik odwiedzin

2 828 068

Ostatnie komentarze

Aktualności

Pożegnanie lata nad milickim zalewem

374 👁️ 0 💬
0
0

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na artykuły.

Zaloguj się
1 / 5
2 / 5
3 / 5
4 / 5
5 / 5

Wszystkich przybyłych nad milicki zalew powitała prezes Fundacji Marta Kowal-Kaczmarek
W niedzielę 20 sierpnia nad milickim zalewem były tłumy plażowiczów
Przyjaciele Portowej Pieśni wykonali utwory żeglarskie
Ze świetnym koncertem wystąpił New Jazz Band z Krotoszyna

W niedzielę 20 sierpnia nad milickim zalewem odbyło się Powiatowe Zakończenie Wakacji nad Zalewem Ahoj. Były koncerty, atrakcje dla najmłodszych, tłumy na plaży oraz seans kinowy w plenerze.

Wszystkich przybyłych nad milicki zalew powitała pirackim okrzykiem „Ahoj” prezes Fundacji na Rzecz Ziemi Milickiej Marta Kowal-Kaczmarek. Następnie na scenie zagościli Przyjaciele Portowej Pieśni. Dwóch muzyków grało na gitarze oraz śpiewało szanty i pieśni żeglarskie. Po nabrzeżu rozbrzmiewały dźwięki utworu Czerwonych Gitar „Stary Bryg”, „Paddy i wieloryb”, „Ławice” czy „Itaka”. Następnie na scenie zaprezentował się Piotr Kuśnierz (akordeon) z córką Patrycją (saksofon). W przerwie między koncertami uczestników imprezy zabawiał wodzirej. Ze świetnym koncertem wystąpił New Jazz Band z Krotoszyna, który zagrał mieszankę jazzu dixielandowego i bluesa. Muzycy koncertowali bez nagłośnienia, ale w niczym to nie przeszkodziło ich muzyce. Na saksofonie, trąbce, klarnecie, puzonie, gitarze basowej, banjgo i perkusji zagrano wiele miłych dla ucha melodii, jak rozsławione przez gwiazdę gatunku Louisa Armstronga „Hello Dolly” i „When The Saints Go Marching In”, ale też „Tiger Rag” czy muzykę z serialu „Czterdziestolatek”. Po koncercie, o godz. 20.30 w kinie plenerowym na plaży można było oglądnąć komedię z motywem pirackim pt. „Wystrzałowe wesele”. Początkowo chętnych było mało, ale z czasem widzów przybyło i większość ze 140 leżaków się zapełniła. Po seansie odbył się pokaz ognia w wykonaniu prawdziwych piratów. 


Nie zabrakło też atrakcji dla dzieci. Maluchy mogły poskakać na dmuchańcach i poprzechadzać się po plaży z piratką z papugą. Harcerze prowadzili strefę animacji, w której wykonywano własne zabawki z odpadów oraz malowano prace plastyczne. Ze swoim stoiskiem przyjechała też poetka z Wrocławia i Potaszni Katarzyny Georgiou, która poza książkami sprzedawała olejki, miody i medykamenty.
Organizatorami imprezy były Starostwo Powiatowe i Fundacja na Rzecz Ziemi Milickiej.

Zaloguj się, aby zostawić komentarz i ocenić artykuł...

Oceny

0
0

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na artykuły.

Zaloguj się

Komentarze

Brak komentarzy do tej publikacji.