LOGO
Niezależny tygodnik powiatowy gmin: Cieszków, Krośnice, Milicz
Strona Główna Wiadomości Aktualności W Miliczu chcą odwołać starostę

W sprzedaży od 29.11.2023

IMG

Licznik odwiedzin

2 827 938

Ostatnie komentarze

Aktualności

W Miliczu chcą odwołać starostę

553 👁️ 0 💬
0
0

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na artykuły.

Zaloguj się
1 / 2
2 / 2

Podczas konferencji prasowej 25 sierpnia starosta Sławomir Strzelecki (w środku) poinformował, że gotów jest odstąpić od likwidacji porodówki w milickim szpitalu. Jednak tego samego dnia na nadzwyczajnej sesji Rady Powiatu złożony został wniosek o jego odwołanie za podjęcie decyzji 
o likwidacji oddziału ginekologiczno-położniczego
Radny Marcin Ciesielski złożył wniosek o odwołanie starosty Strzeleckiego

W piątek 25 sierpnia odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Powiatu Milickiego, na której powołano do komisji rewizyjnej byłego członka zarządu powiatu Szymona Lwa. Pod koniec obrad radny Marcin Ciesielski złożył na ręce przewodniczącego Rady Krzysztofa Osmelaka wniosek o odwołanie ze stanowiska starosty Sławomira Strzeleckiego.

zworo powiatowych radnych – Marcin Ciesielski, Sylwia Szydłowska-Małecka, Szymon Lew oraz Halin Góra – złożyło na nadzwyczajnej sesji Rady Powiatu 25 sierpnia wniosek o odwołanie Sławomira Strzeleckiego z funkcji starosty milickiego. Swój wniosek umotywowali utratą przez starostę zaufania większości radnych w wyniku podjęcia przez niego decyzji o likwidacji porodówki w milickim szpitalu, pomimo sprzeciwu mieszkańców powiatu milickiego i mniejszościowego udziałowca gminy Milicz oraz negatywnej opinii Rady Miejskiej w Miliczu i uchwał powziętych przez Radę Powiatu. Tymczasem tego samego dnia na porannej konferencji starosta Strzelecki poinformował, że gotów jest wycofać się ze swojej decyzji, jeśli gmina Milicz podejmie uchwałę o pokryciu strat oddziału ginekologiczno-położniczego, co wcześniej zadeklarował burmistrz Piotr Lech. Starosta postawił też warunek, że gmina pisemnie zadeklaruje pokrycie strat tego oddziału również w roku przyszłym, a także zwolni szpital w obowiązku płacenia podatku od nieruchomości za 2020 rok oraz za lata 2022-2024.   
Wniosek o odwołanie starosty został skierowany do komisji rewizyjnej Rady Powiatu, która go zaopiniuje. Głosowanie nad odwołaniem starosty Strzeleckiego, które jest tajne, odbędzie się najwcześniej 25 września, czyli miesiąc po złożeniu wniosku. Aby odwołać starostę, potrzeba co najmniej 3/5 głosów ustawowego składu 15-osobowej Rady Powiatu, czyli 9 głosów. 

Zaloguj się, aby zostawić komentarz i ocenić artykuł...

Oceny

0
0

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na artykuły.

Zaloguj się

Komentarze

Brak komentarzy do tej publikacji.