LOGO
Niezależny tygodnik powiatowy gmin: Cieszków, Krośnice, Milicz
Strona Główna Wiadomości Aktualności Puszczali w obieg fałszywe stuzłotówki

W sprzedaży od 29.11.2023

IMG

Licznik odwiedzin

2 828 001

Ostatnie komentarze

Aktualności

Puszczali w obieg fałszywe stuzłotówki

anm - 2023-09-13
383 👁️ 0 💬
0
0

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na artykuły.

Zaloguj się
1 / 2
2 / 2

Fałszywe 100-złotowe banknoty, które znaleziono przy zatrzymanych mężczyznach
Jeden z trzech mężczyzn zatrzymanych przez funkcjonariuszy 
policji

Miliccy policjanci zatrzymali trzech mieszkańców gminy Milicz, którzy w milickich sklepach płacili fałszywymi banknotami o nominale 100 złotych, wprowadzając w ten sposób do obiegu 16 fałszywych stuzłotówek. Funkcjonariusze zabezpieczyli też 80 fałszywych 100-złotówek, których mężczyźni nie zdążyli jeszcze puścić w obieg. Zatrzymanym grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

W czwartek 31 sierpnia wieczorem policjanci zostali wezwani do jednego z milickich sklepów spożywczych w pobliżu rynku, gdzie 21-letni mieszkaniec gminy Milicz próbował zapłacić za alkohol fałszywym banknotem 100-złotowym. Z uwagi na uzasadnione podejrzenie popełnienia przestępstwa przez mężczyznę oraz fakt, że był on pod wpływem alkoholu, 21-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie.


Policjanci powzięli też informację, że kilka minut wcześniej do podobnych zdarzeń doszło na dwóch stacjach paliw w Miliczu. Na jednej z nich jakiś mężczyzna usiłował zapłacić za papierosy czterema fałszywymi 100-złotówkami, lecz sprzedawczyni zorientowała się, że banknoty są podrobione i do transakcji nie doszło, a mężczyzna oddalił się. Jednak na drugiej stacji paliw innemu mężczyźnie udało się zmylić obsługę i puścić w obieg aż 11 sztuk podrobionych 100-złotówek, którymi zapłacił za dokonane zakupy. 
W toku dochodzenia policjanci ustalili, że puszczanie w obieg fałszywych banknotów było wspólną akcją zatrzymanego 21-latka oraz dwóch innych mężczyzn, których personalia policjanci ustalili. Okazali się nimi 21-letni mieszkaniec Milicza oraz 27-letni mieszkaniec gminy Milicz. 


Pierwszy z podejrzanych – 21-letni mieszkaniec Milicza – został zatrzymany następnego dnia wczesnym rankiem we własnym mieszkaniu. Policjanci znaleźli też w mieszkaniu 6 podrobionych 100-złotówek. Wraz z 21-latkiem zatrzymany został także jego 52-letni ojciec, który usłyszał zarzut przechowywania w swoim mieszkaniu fałszywych banknotów, a po przesłuchaniu w charakterze podejrzanego został zwolniony. Jednak prokurator zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Natomiast jego syn został zatrzymany w policyjnym areszcie.
Trzeci ze współsprawców puszczania w obieg fałszywych banknotów, 27-letni mieszkaniec gminy Milicz, został zatrzymany przez milickich policjantów w piątek 1 września wieczorem w pobliżu Łodzi, gdzie był w delegacji. W mercedesie sprinterze, który mężczyzna użytkował, policjanci znaleźli aż 74 podrobione banknoty 100-złotowe. 27-latek wraz z zabezpieczonymi fałszywkami został przewieziony do Milicza, gdzie trafił do celi policyjnego aresztu.


Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego prokurator przedstawił trzem zatrzymanym mężczyznom zarzut puszczenia w obieg lub usiłowania puszczania w obieg podrobionych banknotów o nominale 100 złotych, za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Na wniosek śledczych Sąd Rejonowy w Miliczu zastosował wobec podejrzanych 3-miesięczny areszt tymczasowy. Natomiast policjanci z KPP Milicz prowadzą śledztwo w celu ustalenia pochodzenia fałszywych 100-złotówek.

 

Zaloguj się, aby zostawić komentarz i ocenić artykuł...

Oceny

0
0

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na artykuły.

Zaloguj się

Komentarze

Brak komentarzy do tej publikacji.