LOGO
Niezależny tygodnik powiatowy gmin: Cieszków, Krośnice, Milicz
Strona Główna Wiadomości Aktualności Uroczyste otwarcie boiska sportowego w Krośnicach

W sprzedaży od 29.11.2023

IMG

Licznik odwiedzin

2 828 091

Ostatnie komentarze

Aktualności

Uroczyste otwarcie boiska sportowego w Krośnicach

371 👁️ 0 💬
0
0

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na artykuły.

Zaloguj się
1 / 4
2 / 4
3 / 4
4 / 4

Odsłonięcie pamiątkowej tablicy
Samorządowcy gminy Krośnice i goście uczestniczący w uroczystym otwarciu boiska sportowego
Bieg chłopców podczas I Memoriału Lekkoatletycznego 
im. Kazimierza Banaszkiewicza
Występ artystyczny uczennic Zespołu Szkół w Krośnicach 
na boisku sportowym

W piątek 15 września oficjalnie otwarto wyremontowane boisko sportowe im. Kazimierza Banaszkiewicza przy Zespole Szkół i Przedszkola w Krośnicach. Były okolicznościowe przemowy, odsłonięcie biało-czerwonej wstęgi na pamiątkowej tablicy, występ artystyczny oraz I Memoriał Lekkoatletyczny ku pamięci zasłużonego lokalnego działacza sportowego – Kazimierza Banaszkiewicza.

Od rana odnowione i pięknie prezentujące się boisko sportowe w Krośnicach tętniło życiem. Wszystko za sprawą I Memoriału Lekkoatletycznego im. Kazimierza Banaszkiewicza, w którym rywalizowali uczniowie z 7 placówek oświatowych z terenu powiatu milickiego: SP w Krośnicach, SP w Kuźnicy Czeszyckiej, SP w Bukowicach, SP w Czatkowicach, SP nr 2 w Miliczu, SP w Sułowie oraz SP w Cieszkowie. Były skoki w dal, biegi na dystansach od 60 m do 1000 m oraz sztafeta mieszana. Odbył się także miniturniej piłki nożnej. Nie przyznawano miejsc. Wszyscy byli wygrani. Każdy otrzymał w nagrodę pamiątkowy medal, a nauczyciele towarzyszący uczniom – podziękowania za udział w sportowej imprezie. Nie zabrakło także poczęstunku. 


Gdy trwał I Memoriał Lekkoatletyczny, w krośnickim magistracie odbyła się uroczysta sesja Rady Gminy, podczas której rajcy jednogłośnie podjęli uchwałę o nadaniu odnowionemu boisku sportowemu im. Kazimierza Banaszkiewicza – zasłużonego lokalnego działacza sportowego. 
K. Banaszkiewicz urodził się w 1938 r., a zmarł w 2016 r. Był wieloletnim nauczycielem wychowania fizycznego w krośnickiej szkole oraz bardzo lubianym i szanowanym trenerem wielu pokoleń sportowców w lekkoatletyce. Założył MKS Orliki Krośnice, w którym trenował adeptów sportu w latach 1979-2000, a następnie kontynuował karierę trenerską w MKS Echo Twardogóra i AZS AWF Wrocław. Wychował 19 medalistów Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych, Juniorów i Młodzieżowców oraz 26 uczestników ścisłego finału tychże zawodów. 


Po sesji samorządowcy i goście przybyli na teren boiska sportowego, aby odsłonić pamiątkową tablicę. W ceremonii otwarcia obiektu udział wzięli m.in. wójt Krośnic Andrzej Biały, sekretarz gminy Krośnice Adam Głowiński, posłowie na Sejm RP Mirosława Stachowiak-Różecka i Paweł Hreniak, radni Rady Gminy Krośnice, dyrektorzy szkół i placówek publicznych z terenu gminy Krośnice oraz rodzina, przyjaciele i wychowankowie śp. Kazimierza Banaszkiewicza. 


Po poświęceniu boiska przez proboszcza parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego w Krośnicach ks. Jana Banika, głos zabrał włodarz Krośnic. Wójt Biały podziękował wszystkim, dzięki którym ziściło się marzenie lokalnej społeczności o nowoczesnym i funkcjonalnym boisku sportowym. 


Przypomnijmy, że inwestycja kosztowała 1,4 mln zł i sfinansowana została w większości dzięki dotacji, jaką Gmina Krośnice pozyskała w ramach rządowego programu Polski Ład dla gmin popegeerowskich. W skład odnowionego i ogrodzonego obiektu sportowego wchodzą: boisko ze sztuczną trawą do piłki nożnej, bieżnia lekkoatletyczna o długości 200 m z nową nawierzchnią z poliuretanu, skocznia w dal wraz z rozbiegiem oraz siedziska dla publiczności.


– Dziś młodzieży potrzeba dobrych wzorców. Oprócz mistrza kolarstwa Ryszarda Szurkowskiego mamy też lokalnych działaczy, którzy dzięki swojej codziennej, mozolnej pracy wychowali wiele pokoleń sportowców. Taką właśnie osobą był Kazimierz Banaszkiewicz, z którego, mam nadzieję, młodzi ludzie będą brać przykład – powiedział wójt Biały, a obecni na uroczystości posłowie pogratulowali inwestycji, wyrażając nadzieję, że wyremontowane boisko sportowe będzie służyć wszystkim mieszkańcom i będzie „trampoliną do sportowych sukcesów”. 


Po przemowach przyszedł czas na odsłonięcie pamiątkowej tablicy, czego dokonali córka, przyjaciel i wychowanek Kazimierza Banaszkiewicz – Agata Banaszkiewicz, Jacek Skrzypiński i Jarosław Jasięga.


– Jestem bardzo wzruszona i zaszczycona tą inicjatywą. Mój tata był wspaniałym człowiekiem, który w życiu kierował się sercem i pasją – powiedziała A. Banaszkiewicz. 
Zwieńczeniem oficjalnej części uroczystości był występ uczennic Szkoły Podstawowej w Krośnicach, które zaprezentowały taniec z pomponami i kolorowymi szarfami. Układ choreograficzny, który nagrodzony został gromkimi brawami, przygotowała Kamila Ratyńska-Pietryka. 

Zaloguj się, aby zostawić komentarz i ocenić artykuł...

Oceny

0
0

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na artykuły.

Zaloguj się

Komentarze

Brak komentarzy do tej publikacji.