LOGO
Niezależny tygodnik powiatowy gmin: Cieszków, Krośnice, Milicz
Strona Główna Wiadomości Aktualności Wrak Race Sułów przyciągnął tłumy mieszkańców

W sprzedaży od 29.11.2023

IMG

Licznik odwiedzin

2 827 910

Ostatnie komentarze

Aktualności

Wrak Race Sułów przyciągnął tłumy mieszkańców

335 👁️ 0 💬
0
0

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na artykuły.

Zaloguj się
1 / 4
2 / 4
3 / 4
4 / 4

Emocjonujące wyścigi wraków
Mieszkańcy powiatu milickiego i ościennych miejscowości 
chętnie przyglądali się wyścigom wraków
Polonez Caro, który był główną wygraną w loterii fantowej
Kiermasz ciast prowadzony przez BRT Barycz Racing Team

Kilka tysięcy osób wyśmienicie bawiło się w słoneczną sobotę 16 września w Miłosławicach na trzeciej edycji imprezy Wrak Race Sułów, zorganizowanej przez grupę pasjonatów motoryzacji BRT Barycz Racing Team. Było głośno i radośnie. Oprócz emocjonujących wyścigów wraków, atrakcjami były także licytacje różnych przedmiotów i voucherów, loteria fantowa z nagrodami, stoiska gastronomiczne, czy też strefa zabaw dla dzieci. Całkowity dochód z imprezy przeznaczony zostanie na rehabilitację 31-letniego Dawida Zabłockiego z Brzeziny Sułowskiej.

Wyścigi wraków odbyły się na kilkuhektarowym polu w Miłosławicach, udostępnionym nieodpłatnie przez Stanisława Kuśnierza, radnego Rady Miejskiej w Miliczu. Stanęła tam profesjonalna scena z nagłośnieniem, która przystrojona była balonami. Wyznaczono miejsca parkingowe z toaletami, tory wyścigowe, strefę gastronomiczną oraz strefę rozrywkową dla dzieci. 


W zawodach wystartowało blisko 100 aut, które zjechały się do Miłosławic z różnych stron Polski. Auta były podzielone na trzy kategorie, w których każdy miał do przejechania 3 rundy kwalifikacyjne po 3 okrążenia. Do półfinału awansowała pierwsza dziesiątka z największą ilością punktów w każdej z kategorii, a do finału przechodziły dwa pierwsze miejsca z każdego półfinału. Nad bezpieczeństwem zawodników czuwała karetka pogotowia z ratownikami medycznymi oraz strażacy z OSP Sułów i OSP Piotrkosice.


Zwycięzcami emocjonujących wyścigów wraków zostali: w kategorii cywil (auta niemodyfikowane o poj. do 1.6) – I miejsce Jarosław Peniowicz (z grupy BRT Barycz Racing Team), II miejsce Patryk Kryś (Ziomek Team), III miejsce Radosław Pruś, IV miejsce Bartosz Bałuk (obaj BRT Barycz Racing Team); w kategorii 1.6 (auta z przeróbkami o poj. do 1.6) – I miejsce Łukasz Jaworski (Odwróceni Team), II miejsce Łukasz Sadowski (Brocha Team), III miejsce Dariusz Marcinkiewicz (39 i pół Głogów Team), IV miejsce Patryk Furmaniak (Głodno Team); w kategorii 2.0 (auta z przeróbkami do poj. 3.0) – I miejsce Konrad Nowacki (Szymoniak Schody Team), II miejsce Łukasz Logdański, III miejsce Karol Ziomek (Ziomek Team), IV miejsce J. Peniowicz. Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach otrzymali puchary oraz nagrody rzeczowe (sprzęt samochodowy). Organizatorzy przyznali również nagrody startującym w wyścigach kobietom – Monice Furmaniak (Głodno Team) i Katarzynie Ziomek (Ziomek Team), za najbardziej widowiskowy przejazd – Jackowi Bargendzie oraz za najlepszą rolkę – Szymonowi Galbierskiemu. 
W przerwach pomiędzy wyścigami wraków odbywały się licytacje, które umiejętnie i z dużą dawką humoru prowadził spiker Paweł Żygadło ze Sławy. Pod młotek poszły m.in. rower, hulajnogi, stoły, oryginalny stolik z bloku silnika, voucher na nocleg w Zamku Lubliniec, pilarki spalinowe Husqvarna, klimatyzacja z montażem, koszulka z autografami zawodników WKS Śląsk Wrocław, koszulka siatkarza Damiana Wojtaszka w szkle, duże maskotki, kosiarki, zabawki firmy Bruder, ekspres do kawy, grill, kanister z wysokoprocentowymi trunkami, a także wiejskie jajka, suszone grzyby, czy bochny chleba z uformowanym z ciasta napisem „Wrak Race Sułów”. Bardzo dużym powodzeniem cieszyły się loterie fantowe. Sprzedano wszystkie 1050 losów w cenie 20 zł każdy. W jednej loterii wygraną był samochód Polonez Caro w bardzo dobrym stanie, a w drugiej loterii każdy los wygrywał. Nagrodami były m.in. zabawki, artykuły szkolne i gospodarstwa domowego, odzież, vouchery do kosmetyczki, fryzjera, lub do restauracji. 
Na dzieci czekała odpłatna strefa zabaw z dmuchanymi zamkami, kulami wodnymi i eurobungee. Można było także skorzystać z przelotów helikopterem, z Fotobudki 360 oraz wziąć udział w Festiwalu kolorów, podczas którego obrzucano się kolorowymi proszkami Holi. Atrakcją były też przejazdy wrakami i buggy za tzw. „co łaska” do charytatywnej puszki. 


Na uczestników imprezy czekały stoiska gastronomiczne. Był kiermasz domowych ciast oraz stoisko z bigosem, grochówką i pajdą chleba ze smalcem prowadzony przez BRT Barycz Racing Team, a także stoiska komercyjne z frytkami, burgerami, hot-dogami, lodami, goframi, watą cukrową, popcornem, czy też kawą i herbatą. 
Tłumy mieszkańców zebrały się pod sceną podczas popołudniowych koncertów zespołów: Discoboys, Piękni i Młodzi Dawid Narożny oraz AGBE. Artyści nagrodzeni zostali gromkimi brawami. 


Całkowity dochód z Wrak Race Sułów przeznaczony zostanie na rehabilitację 31-letniego Dawida Zabłockiego z Brzeziny Sułowskiej, który podczas jazdy quadem doznał uszkodzenia rdzenia kręgowego w odcinku szyjnym i ma porażenie czterokończynowe.
– Póki co nie możemy podać jeszcze ostatecznej kwoty zebranej dla Dawida, ale na pewno pobijemy swój ubiegłoroczny rekord, który wynosił blisko 160 tysięcy złotych. Dziękujemy wszystkim osobom o wielkich sercach, które w jakikolwiek sposób wspomogły nas w organizacji tego dużego wydarzenia charytatywnego – mówi Jarosław Peniowicz, prezes BRT Barycz Racing Team. 
To jeszcze nie koniec charytatywnej zbiórki dla Dawida Zabłockiego. Na profilu facebookowym BRT Barycz Racing Team prowadzone są licytacje przedmiotów, których nie udało się sprzedać podczas sobotnich wyścigów wraków w Miłosławicach. 

Zaloguj się, aby zostawić komentarz i ocenić artykuł...

Oceny

0
0

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na artykuły.

Zaloguj się

Komentarze

Brak komentarzy do tej publikacji.